Breaking News

تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم

تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم

درخصوص تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم باید از تجارب و دانش کارشناسان و متخصصان مربوطه کمک گرفت که اگر به موقع و سریع در جهت این موضوع اقدام نکنیم ، خسارات جبران ناپذیری به ساختمانمان وارد می شود پس بهتر است اگر به وجود نشتی و یا ترکیدگی لوله مشکوک هستیم از یک متخصص ماهر و مجرب مشاوره بگیریم.

یکی از راه های دسترسی به متخصصصان تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم ، می توان در سایت های معتبر لوله بازکنی از جمله سایت لوله بازکنی البرز که سابقه درخشان در شهرهای بزرگ از جمله تهران و کرج را دارد ، کمک بگیریم. برای تشخیص نشتی و شکستگی لوله ها در حالت اولیه از تغییر رنگ دیوار و یا تبله شدن کچ دیوار و یا پوسته شدن رنگ دیوار می توان متوجه شکستگی لوله آب شد.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم چقدر است؟

در خصوص هزینه های مربوطه عوامل متعددی از جمله وسعت و تعداد ترکیدگی ها بستگی دارد.
اگر چه یک مبلغ مشخصی در این خصوص وجود دارد ولی قیمت نهایی به عواملی که در بالا ذکر شد ممکن است افزایش یابد.
البته لوله بازکنی البرز در خصوص این هزینه ها به صورت توافقی خیال شما را در این زمینه راحت خواهد کرد و شما در این خصوص دغدغه ای نخواهید داشت.

استفاده از ابزار پیشرفته برای نشت یابی و رفع آن چه مزایایی دارد؟

در گذشته به علت نبود دانش فنی و ابزارهای علمی جهت نشت یابی و شکستگی لوله آب و فاضلاب ، برای یافتن محل شکستگی باید محل وسیعی مورد تخریب واقع می شد تا محل مورد نظر پیدا شود ولی امروزه با استفاده از ابزارهای فنی و علمی و نیز افراد متخصص که از این ابزارها به درستی استفاده می کنند و در کمترین زمان و پایین ترین خسارت ممکن محل مورد نظر و شکستگی را می یابند و آن را اصلاح می کنند و این باعث پایین آمدن هزینه ها می شود.

مطالعه کنید
نحوه نصب و تعویض کاسه توالت

مجموعه و کارشناسان لوله بازکنی کرج تمام سعی و تلاش خود را می کنند تا بتوانند از تمامی امکانات و ابزارهای فنی و علمی روز دنیا استفاده نمایند تا بتوانند رضایت خاطر شما عزیزان در جهت رضایت مشتریان خود بعمل آورند.راه هایی که متخصصان با تجربه برای پیدا کردن ترکیدگی لوله آب استفاده می کنند از جمله ابزارهای پیشرفته و دستگاه هایی است که دارای امواج مادون قرمز که از طریق حرارتِ ایجاد شده باعث پیدا شدن محل ترکیدگی می شود.

از دیگر دستگاه ها می توان از دستگاهی که امواج صوتی را انعکاس می دهد و از بازتاب این امواج می توان پی به محل شکستگی لوله برد. این ابزارها در به حداقل رساندن هزینه ها کمک شایانی می نماید و باعث سرعت انجام کار و هزینه اندک برای مشتری می شود.

چه کارهایی انجام دهیم و چه کارهایی انجام ندهیم تا از شکستگی لوله ها و یا خسارتِ بیشتر جلوگیری نماییم؟

کارهایی که باید انجام بدهیم عبارتست از: بازدیدهای دوره ای از تمامی اتصالات و لوله های آب و فاضلاب که قابل رویت هستند و در درجه دوم اگر قابل رویت نیستند از طریق قبض های آب که مبلغ نجومی دارد ، میتوان متوجه ترکیدگی لوله و نشتی آب شد.

اگر از پمپ آب برای ساختمان خود استفاده می کنیم باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که از پمپی استفاده کنیم که متناسب با تعداد طبقات ساختمان باشد به عنوان مثال برای ساختمانهای با واحدهای کم از پمپ قوی استفاده نکنیم چون باعث فشار زیاد به لوله ها و اتصالات می شود و باعث خرابی می گردد.

مورد بعدی استفاده از لوله و اتصالات فشار قوی و استاندارد می باشد تا با مرور زمان باعث پوسیدگی نشود و هزینه گزافی روی دست ما نگذارد.
عامل دیگری که باعث شکستگی و نشت آب می شود یخ زدگی لوله ها در زمستان است که باید با عایق نمودن لوله هایی که بیرون از ساختمان ، مثلا در بای پشت بام یا درون حیاط هستند از یخ زدگی و ترکیدن جلوگیری نماییم.

مطالعه کنید
نحوه نصب و تعویض کاسه توالت

تشخیص به موقع ترکیدگی لوله آب و یا فاضلاب چه تاثیری بر عمر ساختمان و همچنین جلوگیری از ضرر و زیان های بعدی دارد؟

عوامل موثری در ترکیدگی لوله آب از جمله فرونشست ساختمان و همچنین عوامل طبیعی از جمله زلزله و سیل میتواند نقش مهمی در ایجاد ترکیدگی لوله ها داشته باشد که باعث خسارات جبران ناپذیری برای ما به همراه دارد.
ما در شرکت لوله بازکنی البرز در کمترین زمان ممکن جهت خدمات رفع شکستگی و همچنینن رفع گرفتگی لوله های فاضلاب شما در جلوگیری از خسارت و ریزش ساختمان به کمک شما می آییم.

یکی دیگر از عیوب استفاده از لوله های فلزی در تاسیسات ساختمان، انبساط و انقباضی است که در آنها روی می دهد. لوله‌های فلزی به علت گرم و سرد شدن مدام تغییر حجم داده و به شدت باعث فرسودگی و در نتیجه ترکیدگی و نشتی خواهند شد. در چنین مواردی شما در مدت زمان کوتاهی باید به فکر تعویض لوله ها از فلزی به پلاستیکیِ فشار قوی باشید.

راهی ساده برای پیدا کردن نشتی آب ساختمان: ابتدا تمامی راه های مصرفی آب همانند تمامی شیرها، کولر، وسایل گرمایشی و… را ببندیم و از ورود آب به ساختمان جلوگیری کنیم ، در این زمان عدد کنتور را یاداشت نمایید بعد حدود نیم ساعت صبر کنید. در این فاصله هیچ آبی نباید مورد استفاده قرار گیرد. بعد از این زمان مجددا عدد کنتور را قرائت نمایید.

در صورتی که عدد کنتور تغییر کرده بود به این معناست که نشتی آب خانه اتفاق افتاده است و شما نیاز است برای رفع نشتی آب اقدام کنید. برای این کار شما می‌توانید از دستگاه نشت یاب حرفه ای استفاده کنید.شما با این کار متوجه خواهید شد که در بخشی از خانه نشتی وجود داشته و باید به منظور رفع نشتی آب خانه به دنبال محل این مشکل باشید.

اهمیتِ یافتن نشتی  آب و فاضلاب خانه

در صورتی که بخشی از خانه نشانه هایی از وجود نشتی لوله‌های آب وجود داشته باشد ، اگر سریعا این مشکل شناسایی و رفع نگردد، عوارضی جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت که گسترش رطوبت به سایر قسمت‌ها و در نتیجه سست شدن متریال ساختمانی و کاهش ایمنی ساختمان به دلیل احتمال ریزش و احتمال نشت رطوبت به ساختمان های کناری و در نتیجه خسارت به آن‌ها خواهد شد.اگر سرامیک و سنگ ها دچار لقی باشند، می توان فهمید که در این قسمت ترکیدگی لوله رخ داده است.

مطالعه کنید
نحوه نصب و تعویض کاسه توالت

یکی دیگر از روش های تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله هایی که در قسمت کف ساختمان تعبیه شده توجه به سرامیک و کف‌پوش هایی که لق شده یا تغییر رنگ داده اند است که باید هرچه سریعتر نسبت به تعویض لوله هایی که در این قسمت تعبیه شده است و ترکیدگی ایجاد شده ، بپردازید.

از دیگر مواردی که می توانید به تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله در کف ساختمان پی ببرید ، ساختمان های چند طبقه است که نشتی آب به طبقات پایین مشهود است و می تواند شما را برای تشخیص این مشکل یاری رساند و از طریق سقف منزل همسایگان طبقه پایین این مورد را می توان به خوبی تشخیص داد و نسبت به تعویض و تعمیر این قسمت از منزل خود اقدام کنید.

نشتی آب از دیوار

در بیشتر ساختمان ها بخش زیادی از مسیر لوله گذاری آب و فاضلاب از دیوارها عبور می کند. به دلیل سوراخکاری که بر روی دیوارها انجام می شود  و همچنین خطاهای انسانی و یا به شکل طبیعی این لوله ها می تواند دچار آسیب شده و مشکلاتی را برای افراد خانه به وجود آورد.

وجود نشتی آب از دیوار می تواند به دلایلی همچون ، پوسیدگی، لق شدن اتصالات و … باشد. هر زمان که شما نشانه هایی نظیر تبله شدن، وجود لکه های زرد رنگ، ریزش گچ و بلند شدن کاغذ دیواری، ترک های ریز و درشت را روی دیوار دیدید می توانید تا حدودی از وجود نشتی آب در دیوار اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد به کمک کارشناس ترکیدگی لوله بازکنی البرز می توانید محل را با دستگاه بررسی کرده تا اگر ترکیدگی وجود داشت قبل از وقوع حادثه بر طرف نمایید.

About modir

2 comments

  1. سلام.در خصوص نصب توالت فرنگی سوال داشتم آیا شرکت شما این کار را انجام می دهد؟

    • سلام.بله شرکت لوله بازکنی البرز در خصوص نصب توالت فرنگی فعالیت دارد.لطفا برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره 09127305635 تماس بگیرید.تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *